PORADNIK

POWIADOMIENIA O TRANSPORCIE

Rodzice na minimum 7 dni przed wyjazdem dziecka na kolonie otrzymują dokładną informację transportową, którą można pobrać ze strony: www.facebook.com/wakacjepirmaks oraz zostaną powiadomieni przez SMS (jeśli na karcie kwalifikacyjnej został podany numer telefonu). Informacje wyjazdową posiadać będą również wychowawcy u których składano kartę kwalifikacyjną.

W informacji wyjazdowej otrzymują Państwo:

  • datę i miejsce zbiórki wyjazdowej;
  • telefon kontaktowy (komórkowy) kierownika transportu;
  • planowaną godzinę dotarcia uczestników transportu do placówki wypoczynku.

PRZYGOTOWANIE DZIECKA DO TRANSPORTU – TORBA, WALIZKA, PLECAK

Podstawowym pytaniem rodzica, który pierwszy raz wysyła swoje dziecko na kolonie jest – ile ubrań dać dziecku i jak przygotować dziecko do wyjazdu?

  1. W przypadku kolonii organizowanych w ośrodkach kolonijnych, zaleca się, aby dzieci były spakowane do walizek, które posiadają kółka i rączki transportowe, co umożliwia bezproblemowe transportowanie bagażu dziecka. Należy pamiętać, że w transporcie zorganizowanym, dziecko musi samodzielnie transportować swój bagaż, wnosić ten bagaż na piętra danego budynku zakwaterowania oraz transportować swój bagaż na trasie wyjścia autokaru do swojego miejsca zakwaterowania.
  2. Najważniejszym elementem bagażu dziecka jest bielizna. Proponujemy, aby każde dziecko posiadało minimum tyle majtek i skarpetek ile jest osobodni turnusu (plus jedna dodatkowa para skarpet i majtek). Koniecznie dziecko powinno mieć piżamę (a jeśli dziecko nie śpi w piżamie w domu, to powinno mieć specjalną bieliznę do spania).
  3. Dodatkowo dziecko powinno posiadać:
  • przybory toaletowe (szczoteczka do zębów, pasta, mydło, szampon);
  • ręczniki (plażowy, kąpielowy);
  • bluzę z długim rękawem;
  • koszulki z krótkim rękawem (z materiałów naturalnych);
  • 1 parę butów sportowych;
  • obuwie na plażę;
  • 1 parę obuwia domowego (najlepiej tzw. klapki, które jednocześnie będą służyły jako obuwie kąpielowe pod prysznicem);
  • 1 parę obuwia pełnego (do zwykłego chodzenia);
  • kurtkę przeciwdeszczową i jednocześnie chroniącą od wiatru;
  • 1 – 2 pary krótkich spodenek;
  • ubranie sportowe (koszulkę i spodenki sportowe);
  • 1 para długich spodni – codziennych (najbardziej ulubionych przez Wasze dziecko).

JAK SPAKOWAĆ DZIECKO?

Ośrodki kolonijne, gdzie organizowane są kolonie nie posiada wind i dziecko będzie musiało wnieść swoją walizkę lub torbę do swojego pokoju. Pamiętajmy także, że wychowawcy muszą zajmować się bezpieczeństwem grupy dzieci, a nie transportem walizek uczestników. Prosimy bardzo rozsądnie pakować walizki swoich dzieci. Maksymalny ciężar torby głównej nie powinien przekraczać 15 kg dla dzieci do 10 roku życia i 18 kg dla dzieci powyżej 10 roku życia. Ciężar bagaż podręczny (plecak) nie powinien przekraczać 4 kg.

KONTAKT Z KADRĄ KOLONI

W przypadku naszych kolonii, rodzice mają możliwość kontaktowania się w sprawach wychowawczych i wszelkich problemowych zdrowotnych z KIEROWNIKIEM TURNUSU.

Kierownik jako członek kadry turnusu spełnia inne zadania wynikające z zakresu obowiązków nałożonych na niego przez organizatora w zakresie organizacji i nadzorowania zajęć, dlatego niekiedy może nie mieć możliwości odebrania telefonu. Jednak zawsze będzie oddzwaniał.  Kierownik jest dostępny pod telefonem służbowym 515 739 220.

Telefon kierownika turnusu 515 739 220 jest czynny w dniu rozpoczęcia turnus

 

ZASIĘG TELEFONÓW KOMÓRKOWYCH W MIEJSCACH ORGANIZACJI TURNUSÓW

Na terenie naszych ośrodków odbierany jest bezproblemowo sygnał wszystkich głównych sieci: PLUS GSM , PLAY, T-MOBILE i ORANGE oraz inne.

KORZYSTANIE UCZESTNIKÓW Z TELEFONÓW KOMÓRKOWYCH W CZASIE TURNUSU

Zasady użytkowania telefonów komórkowych w czasie trwania turnusu.

  1. Telefony komórkowe  uczestników kolonii są przechowywane u wychowawcy grupy.
  2. Dzwonienie przez uczestnika kolonii dopuszczalne jest w czasie wolnym, do czasu  zajęć grupowych.
  3. Uczestnik turnusu nie może wynosić telefonu komórkowego z pokoju na zajęcia grupowe.

ZADANIA I DYLEMATY RODZICA PRZED WYJAZDEM DZIECKA NA DANY TURNUS

Szanowni Rodzice!

Poniższą informację w większości kierujemy do rodziców naszych nowych uczestników kolonii  i mają różne pytania w związku z wyjazdem dziecka na dany turnus. Prosimy bardzo dokładnie przeczytać poniższy tekst i wskazania, które zostały przygotowanie przez naszych specjalistów.

  1. Należy zapoznać dziecko z regulaminem obowiązującym na turnusach organizowanych przez nas kolonii (prosimy przedyskutować ważne kwestie dotyczące bezpieczeństwa na turnusie, które są określone w regulaminie).
  2. Należy przygotować dziecko do turnusu m.in. przez rozmowę na temat rozwiązywania konfliktów między uczestnikami, zgłaszania wszelkich problemów wychowawcy, informowania wychowawcy o wszelkich aspektach zdrowotnych i innych potrzebach lub problemach, które mogą wyniknąć w czasie trwania turnusu.
  3. Szczególnie należy zwrócić uwagę dziecku, że wszystkie problemy, potrzeby, sytuacje zdrowotne muszą w pierwszej kolejności być zgłoszone wychowawcy, gdyż to właśnie wychowawca zastępuje rodzica w czasie trwania turnusu i może najszybciej zareagować jeśli dzieje się coś złego lub powstanie jakikolwiek problem z którym dziecko nie potrafi sobie poradzić.
  4. Prosimy także w rozmowie z dzieckiem szczególnie wskazać, że to wychowawca pracujący na turnusie może najszybciej zareagować na potrzeby dziecka, a nie rodzic. Rodzic jest oddalony od miejsca organizacji turnusu i nie może natychmiast zareagować na potrzeby dziecka. Dlatego bardzo ważne jest, aby dziecko wszystkie problemy, potrzeby, aspekty zdrowotne i wszelkie inne zapytania kierowało do WYCHOWAWCY.